FLEURANCE Чисто арганово масло, 50 мл

FLEURANCE Чисто арганово масло, 50 мл
762,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034479C
favorite_border

Опис на производот

FLEURANCE NATURE 100% Pure Argan Oil

  • Чисто арганово масло од Мароко
  • Ревитализира и регенерира
  • Органска козметика

Аргановото масло го забавува природниот процес на стареење на кожата и го враќа нејзиниот сјај. Чисто арганово масло добиено со ладна екстракција за оптимално искористување на неговите својства. Нерафинирано и без мириси.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: чисто арганово масло (Argania Spinosa kernel oil)

100% од вкупните растителни состојки се од органско производство.

Употреба: нанесете на лицето, телото и косата или локално на суви места.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се