FORTEX NUTRACEUTICALS Колаген 11500 Плус, 30 кесички

Fortex Nutraceuticals Collagen Fortex 11500 Plus - Joints, Cartilages, Tissues, Skin, 30 sachets kolagen za zglobovi, koza, tkiva, rskavica
FORTEX NUTRACEUTICALS Колаген 11500 Плус, 30 кесички
1.802,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
052361C
favorite_border

Опис на производот

Додаток на исхрана со засладувач стевиа

  • Витаминот Ц придонесува за создавање на колаген за нормална функција на коските, 'рскавицата и кожата
  • Манганот придонесува за нормално формирање на сврзното ткиво
  • Витаминот Ц и манганот придонесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес

 

Пакување: 30 кесички

Производител: ФОРТЕКС Нутрацеутикалс ООД. Софија, Бугарија

Содржина

Состав: колаген, глукозамин сулфат. 2KCl*, Л-аскорбинска киселина, арома на капучино, засладувач стевиол гликозиди од стевиа, манган глуконат, регулатор на киселост лимонска киселина. *од ракови 

Главни (активни) состојки 1 кесичка %HPB
Колаген 11500 мг /
Глукозамин сулфат.2KCl* 200 мг /
Витамин Ц (Л-аскорбинска киселина) 100 мг 125
Манган 2 мг 100

**НРВ- нутритивни референтни вредности

Начин на употреба: 1 кесичка дневно. Содржината на кесичката во мали порции сипете ја во околу 150 мл топла течност – вода, чај или млеко, добро промешајте додека смесата целосно не се раствори и испијте веднаш. Не ја надминувајте препорачаната доза. Не е замена за разновидна исхрана.

Начин на чување: на собна температура, подалеку од дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се