FREZYDERM Black & Polish Паста за моќно избелување и сјај на забите, 75 мл

Frezyderm Black&Polish Toothpaste pasta za zabi za mokno izbeluvanje i sjaj
FREZYDERM Black & Polish Паста за моќно избелување и сјај на забите, 75 мл
399,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056714C
favorite_border

Опис на производот

Frezyderm Black&Polish Toothpaste Паста за моќно избелување и сјај на забите.

Оваа паста за заби, со активен јаглен и гранули од вулканска карпа за моментално избелување и интензивен контраст, ги отстранува дамките, обезбедувајќи моќен контраст на боите.

Секојдневните навики како пушењето, кафето и црвено вино, честото користење на средства за плакнење на устата и стареењето ја нарушуваат природната белина на забите.

  • Активен јаглен: благодарение на високиот капацитет на адсорпција, ефикасно ги отстранува дамките од забите
  • Перлит: гранули од вулкански карпи дизајнирани за дополнително чистење и сјај, минимизирајќи го оштетувањето на забната глеѓ
  • Цименол: се бори против микробниот плак и спречува создавање на орален биофилм
  • Флуорид (0.32% натриум флуорид 1450 ppmF): заштита од кариес

Пакување: 75 мл.

 

Содржина

Состав: сорбитол, хидриран силикат, вода, ПЕГ-32, перлит, јаглен во прав, натриум лауроил саркозинат, натриум флуорид, натриум бензоат, натриум сахарин, целулозна гума, арома, д-лимонен, о-цимен-5-ол, лимонска киселина.

Употреба: секојдневна употреба 2-3 пати во текот на денот.

Погодна за возрасни и деца над 6 години.

Се препорачува употреба на течност за уста Frezyderm Plaque&Tartar.

После првото отварање да се користи до 12 месеци. Да се чува на места недстапни на деца. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

FREZYDERM Black&Polish TOOTHPASTE Pastë për zbardhje të fuqishme dhe shkëlqim të dhëmbëve.
 
Kjo pastë dhëmbësh, me thëngjill aktiv dhe granula të shkëmbit vullkanik për zbardhje të menjëhershme dhe kontrast intensiv, mënjanon njollat, duke siguruar kontrast të fuqishëm ngjyrash.

Shprehitë e përditshme si pirja e duhanit, kafeja dhe vera e kuqe, përdorimi i shpeshtë i shpëlarësve të gojës dhe plakja ndikojnë në bardhësinë natyrale të dhëmbëve.

  • Thëngjilli i aktivizuar: falë kapacitetit të tij të lartë absorbues, mënjanon njollat nga dhëmbët në mënyrë efektive
  • Perliti: granula shkëmbi vullkanik të dizajnuara për pastrim dhe shkëlqim shtesë, duke minimizuar dëmtimin e smaltit të dhëmbëve
  • Cimenoli: lufton kundër pllakës dentare dhe parandalon formimin e biofilmit oral.
  • Fluori (0.32% fluorid natriumi 1450 ppmF): mbrojtje kundër kariesit

Përdorimi: Përdorimi i përditshëm 2-3 herë gjatë ditës. I përshtatshëm për të rritur dhe fëmijë mbi 6 vjeç. Rekomandohet përdorimi i larësit të gojës Frezyderm Plaque&Tartar.

Përbërësit: sorbitol, silikat i hidratuar, ujë, PEG-32, perlit, pluhur qymyri, lauroil sarkosinat natriumi, fluor natriumi, benzoat natriumi, sakarinë natriumi, gomë celuloze, aroma, d-limonene, o-cimen-5-ol, acid citrik. 

Pas hapjes së parë, përdoret deri në 12 muaj. Të ruhet në vende të paarritshme prej fëmijëve. 

Paketimi: 75 ml.