GALAFARM Јекогал рибино масло со арома на банана, 100 мл

GALAFARM Јекогал рибино масло со арома на банана, 100 мл
222,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
006068C
favorite_border

Опис на производот

Рибиното масло е богато со витамините А и Д, како и со есенцијални незаситени масни киселини. Овие активни состојки учествуваат во општиот метаболизам на организмот и се неопходни за правилен раст и развој на децата, нормално окостување на скелетот и развој на забите, зголемена отпорност кон инфекции, добро функционирање на видот.

Јекогал рибиното масло се препорачува како додаток на исхраната на деца и возрасни при недоволно внесување на витамините А и Д со редовната исхрана, посебно во зимскиот и пролетниот период, поради зголемени дневни потреби во растот и развојот на децата, при зголемена физичка активност, за оптимално функционирање на одбранбената способност на  организмот.

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: 100 мл рибино масло содржи:

Витамин А - 27 600 мкг и витамин Д - 230 мкг

Употреба

  • Деца од 1 до 3 години: 1 мл дневно
  • Деца од 4 до 6 години: 1.5 мл дневно
  • Деца над 7 години, бремени жени и возрасни: 2.5 мл дневно

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се