GALENIKA Бевиплекс Б (б-комплекс) гранули, 30 кесички

GALENIKA Beviplex Complex Granule  granuli vitamin b kompleks
GALENIKA Бевиплекс Б (б-комплекс) гранули, 30 кесички
249,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054293C
favorite_border

Опис на производот

Бевиплекс Б гранулите се наменети за:

  • Деца за правилен раст и развој
  • Лица со зголемена потреба за витамини од групата Б (редукциони диети, диети богати со јаглени хидрати, рековалесценти, акутни и хронични заболувања)
  • Лица изложени на тешки физички и психички напори (спортисти, ученици)
  • Лица после долга употреба на антибиотици

Пакување: 30 кесички по 3.5 г

Содржина

Состав

  1 кесичка содржи: %НРВ* %НРВ**
Витамин Б1 3 мг 273 600
Витамин Б2 2 мг 143 250
Витамин Б6 2 мг 143 286
Пантотенска киселина 3 мг 50 -
Ниацин 20 мг 125 222

%НРВ* - нутритивна референтна вредност

%НРВ** - нутритивна референтна вредност за деца на возраст до 3 години

Состојки: сахароза, какао прав, никотинамид, арома ванилин, тиамин хидрохлорид, калциум-Д-пантотенат, рибофлавин, пиридоксин хидрохлорид.

Употреба:

  • Возрасни и деца над 1 година: еднаш дневно да се испие напиток направен од содржината на 1 кесичка гранули, разматени во вода или млеко.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се