GALENIKA Јекодерм маст, 25 г

GALENIKA Јекодерм маст, 25 г
236,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
005803C
favorite_border

Опис на производот

Јекодерм во својот состав содржи рибино масло богато со витамин А кој е неопходен за правилно формирање на епидермот.
Јекодерм го убрзува и олеснува процесот на регенерација на иритирана и оштетена кожа, ги обезбедува неопходните хранливи состојки за сува и перутава кожа правејќи ја кожата да изгледа мазно, сјајно и поеластично.

Јекодерм се употребува за третман на:

  • Кожа оштетена од различни надворешни влијанија (топлотни, хемиски, механички и УВ зрачење)
  • Сува испукана кожа
  • Иритации и јадеж, особено на препони кај деца и возрасни настанато од прекумерно триење и потење

Се нанесува 3-4 пати во текот на денот на местото каде што е оштетувањето.

Пакување: 25 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се