GALENIKA VITUP Витамин Б12 - 1000 мкг, 30 таблети

galenika vitup vitamin b12 1000
GALENIKA VITUP Витамин Б12 - 1000 мкг, 30 таблети
390,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053096C
favorite_border

Опис на производот

Vitup B12 1000 е додаток со засладувач и е дополнителен извор на витамин Б12 кој може да го користат возрасни и деца над 12 години. Наменет е за стари лица, спортисти и луѓе кои се чувствуваат уморни и исцрпени.

Витаминот Б12 придонесува за нормален енергетски метаболизам, намалување на замор и исцрпеност, нормално формирање на црвени крвни зрнца, нормално функционирање на нервниот систем, нормални психолошки функции, нормална функција на имунолошкиот систем, нормален метаболизам на хомоцистеин и игра улога во клеточната поделба.

Пакување: 30 таблети за под јазик.

Содржина

Состав:

  • Витамин Б12 (метилкобаламин) 1.000 мкг

Други состојки: ксилитол (засладувач), метилкобаламин, магнезиум стеарат (средство против стврднување), вкус на цреша.

Употреба:

  • Возрасни и деца над 12 години: еднаш дневно, постепено растворете една сублингвална таблета под јазикот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се