GOOD NATURE Чај од ајдучка трева 100 г

GOOD NATURE Чај од ајдучка трева 100 г
82,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023058C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Ајдучка трева

Повеќегодишно растение со цврсто стебло, кое на врвот се разгранува во голем број цветови со бела боја. Листовите се многубројни, ситно поделени и врежани, од каде што потекнува другото народно име на оваа билка – столисник.

Нето-тежина: 100 г

Содржина

Употреба: традиционално, ајдучката трева се користи надворешно, за третман на мали површински рани и на изгореници. Во форма на чај се препорачува за стимулација на апетитот, за тешкотии при варењето на храната и за други интестинални нарушувања, како на пример гасови и подуеност. Во традиционалната медицина се употребува за менструални грчевии за нарушувања на менструалниот циклус.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се