BIOAGROS Органска куркума во прав, 100 г

Bio-Agros Spice Me Organic Grounden Turmeric Powder 100 g kurkuma organska
BIOAGROS Органска куркума во прав, 100 г
118,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035155C
favorite_border

Опис на производот

Куркума во прав - позната и како жолт корен или златен корен, спаѓа во зачини. Правот од сувиот корен на растението има силна жолта боја. Curcuma longa е тропска повеќегодишна грмушка од видот на ѓумбир. Се среќава најчесто во Индија и Индонезија.

Нето-тежина: 100 г

Дознајте повеќе за моќта на куркумата

Содржина

Содржи мало количество на заситени масти и големо количество влакна и протеини.

Употреба: Вкусот одговара за приготвување на тестенини, ориз, печен зеленчук и компир.

Не се препорачува употреба кај бремени жени.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се