HEMOFARM Имуноцинк за деца, 60 таблети

HEMOFARM Имуноцинк за деца, 60 таблети
329,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047794C
favorite_border

Опис на производот

Оптимална комбинација на витамин Ц и цинк во форма на таблети за џвакање. 

Цинкот придонесува за нормална функција на имуниот систем, нормална когнитивна функција и нормална синтеза на протеини.

Витамин Ц придонесува за одржување на нормална функција на имуниот систем за време и по интензивна физичка активност и помага за намалување на заморот и исцрпеноста.

Се препорачува кај деца со ослабена природна отпорност на организмот, кај деца склони кон чести инфекции, за здрав раст и развој на децата кои се движат или се наоѓаат во колективи.

Пакување: 60 таблети за џвакање

Содржина

Состав:
Витамин Ц и цинк

Една таблета за џвакање содржи:

  • Витамин Ц* 60 мг
  • Цинк** 5 мг

Употреба:
Деца над 3 годишна возраст една таблета на ден после оброк. Таблетата треба да се џвака или да се растопи во устата.
Напомена: не ја пречекорувајте препорачаната доза.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се