HERBASVET Фемисан А капки, 30 мл

HERBASVET Фемисан А капки, 30 мл
720,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
020955C
favorite_border

Опис на производот

Природно решение за проблеми со менструалниот циклус.
Фемисан А е природна формула наменета за женска популација. Избраните билки природно го регулираат менструалниот циклус и хормоналната нерамнотежа. Може да се користи за да се спречи појавата на цисти и воспаление на урогениталниот тракт. Позитивно влијае на плодноста и одржување на здравјето на жените во периодот од пубертетот до менопаузата.

Капките ФЕМИСАН А најчесто се користат за лекување на цисти на јајниците, миом на матка, нарушувања на менструалниот циклус, болна менструација, ендометриоза, PCOS (синдром на полицистични јајници), фиброцистични промени на градите, неплодност кај жените, рани на грлото на матката, ПМС.

Капките FemiSan A се целосно природни, без конзерванси и хормони.

Со правилна употреба, тие можат да се користат на неодредено време.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: водено етанолски раствор на: херба 20%, ајдучка трева, цвет од невен 15%, херба здравец 15%, лист од троскот 10%, лист од магдонос 10%, содржина на алкохол 40-45% со потекло од растителните екстракти.

Употреба: една доза (30 капки) се раствора во чаша со вода и се пие два до четири пати дневно пред јадење.

Препаратот не е наменет за деца до 16 години, бремени жени и лица чувствителни на состојките од препаратот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се