SUPERDIET Органска мака, 90 таблети

SUPERDIET Maca bio performances physiques organic maca physical and mental performance organska maka fizicki i mentalni performansi,  podobra seksualna aktivnost libido
SUPERDIET Органска мака, 90 таблети
448,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
046343C
favorite_border

Опис на производот

SUPERDIET Maca Bio -  Органска мака e додаток на исхраната.

Маката е растение кое потекнува од Перу (уште е наречена перувиански женшен) издржливо на екстремни надворешни услови. Народот ја употребувал уште пред 2000 години. 

  • Органски сертифициран производ
  • Маката придонесува за подобрување на виталноста и енергијата на организмот
  • За одржување на нормални физички перформанси
  • Подобрување на сексуалната активност

Пакување: 90 таблети.

Производител: Labaratoires SUPER DIET BP 70010 59721 Denain Cedex, Франција.

Содржина

Состав:

четири (4) таблети содржат:

Мака (Lipidium meyeni Walp- корен) 1000 мг 

 

Состојки: мака* корен, средство за зголемување на волуменот: гума акација*, оризов скроб*, средство против стврднување: калциум карбонат, магнезиум карбонат, талк.

*состојки од органско производство.

Употреба: за возрасни по четири (4) таблети на ден, било кое време од денот.

Предупредување: Производот не се препорачува за бремени жени и доилки.

Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува на места недостапни за деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се