HOLLE Органска каша со житарки, козјо млеко, малини и банана (6+ месеци), 250 г

Holle Organic Goat's Milk Porridge Raspberry & Banana, 200 g Organska kasa od zitarki od kozjo mleko, malini i banana
HOLLE Органска каша со житарки, козјо млеко, малини и банана (6+ месеци), 250 г
258,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056633C
favorite_border

Опис на производот

Holle Organic Goat's Milk Porridge Raspberry & Banana  Органска каша од житарки во козјо млеко.

  • Од 6 месеци
  • Со малини и банана 
  • Не содржи глутен
  • Без палмино масло
  • Без додадени шеќери
  • Благо по вкус
  • Содржи природни шеќери

Нето-тежина: 200 г.

 

Содржина

Состојки: 57% оризово брашно*, 32% полномасно козјо млеко во прав*, 8% банана во прав*, 2% малини во прав*, калциум карбонат, тиамин (витамин Б1), витамин А, витамин Д.
*од органско производство

Органско козјо млеко од избрани фарми во Шварцвалд и Зауерланд.

Нутритивен состав на 100 г производ: eнергетска вредност 1796 kJ/420 kcal, масти 10.3 г од кои заситени 6.2 г, јаглехидрати 67.8 г од кои 17 г шеќери, влакна 2 г, протеини 13.1 г, сол  0.25 г, витамин А 614 мкг, витамин Д 6.1 мкг, тиамин 1.1 г, калциум 517 мг, натриум 0.10 г.

Нутритивен состав по порција: eнергетска вредност 584 kJ/138 kcal, масти 3.4 г од кои заситени 2.0 г, јаглехидрати 22.3 г од кои 5.6 g шеќери, влакна 0.7 г, протеини 4.3 г, сол 0.08 g, витамин А 211 мкг, витамин Д 2.0 мкг, тиамин 0.40 г, калциум 171 мг, натриум 0,03 г.

*1 пакување содржи околу 6 оброци.

Начин на подготовка:

  1. Загрејте 200 мл вода на температура од 40°C
  2. Додадете 3 лажици (вкупно 33 г) од млечната каша во прав
  3. Добро промешајте, оставете кратко да набабри кашата. Секогаш проверувајте ја температурата пред да му ја дадете кашата на Вашето бебе (37°C).

Напомена: Ве молиме во тек на подготовката на храната да се придржувате на упатството. За секој оброк подготвувајте свежа храна. Не ја загревајте храната во микро печка (ризик од изгореници). Внимавајте на балансирана исхрана, здрав начин на живот и хигиената на забите на вашето бебе. 

Да се чува на суво и ладно место. Кога ќе се отвори да се употреби во рок од 4 недели. 
Пакувано во заштитена атмосфера.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се