KRKA Далерон колд 3, 12 таблети

KRKA Далерон колд 3, 12 таблети
108,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
002161C
favorite_border

Опис на производот

Далерон колд 3 е комбинација на парацетамол, псеудоефедрин хидрохлорид и декстрометорфан хидробромид.

  • Ја намалува покачената телесна температура и ја намалува болката
  • Го намалува исцедокот од носот и го намалува чувството на затнатост на носот

Пакување: 12 таблети 

Содржина

Состав: секоја филм-обложена таблета содржи 325 мг парацетамол, 30 мг псеудоефедрин хидрохлорид и 15 мг декстрометорфан хидробромид.

Употреба:

Препорачана доза за возрасни и деца над 12 години се 2 таблети.

Можете да ја повторите оваа доза најмногу 4 пати на ден.

Деца до 12 години не смеат да го земаат овој лек.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се