KRКA Солволан сируп 100 мл

KRКA Солволан сируп 100 мл
133,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
005947C
favorite_border

Опис на производот

Солволан ја намалува лепливоста и густината на бронхијалниот секрет, го овозможува искашлувањето, го олеснува отежнатото дишење и ја зголемува отпорноста од инфекции на дишните патишта.

Пакување: 100 мл

Содржина

Дозирање:

  • Возрасни и деца над 14 години 3 пати по 2, или 3 пати по една дозирна лажичка
  • Деца од 5 до 14 години 2 до 3 пати по една дозирна лажичка
  • Деца од 2 до 5 години 3 пати по 1/2 дозирна лажичка

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се