LA ROCHE POSAY Pure Vit C10 Антиоксидативен серум + подарок

LA ROCHE POSAY Pure Vitamin C 10+Micellar water ultra+Hyalu B5 Eye Serum+Anthelios Age Correct SPF50
LA ROCHE POSAY Pure Vit C10 Антиоксидативен серум + подарок
3.040,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056221C
favorite_border

Опис на производот

La Roche Posay PURE VITAMIN C10 Обновувачки серум против брчки.

 • Антиоксиданс
 • Со термална вода La Roche Posay
 • Го враќа во целост сјајот на кожата
 • Содржи чист витамин Ц, салицилна киселина и неуросензин
 • Физиолошки pH на кожата
 • Погоден е и за чувствителна кожа
 • Лесна, брзовпивачка текстура
 • Идеално за брчки и темни линии, кожа без сјај, неизедначена текстура на кожата

Кожата веднаш станува помека и хидрирана. Брчките и тенките линии се намалуваат. Кожата е мазна и изедначена и го достигнува својот целосен сјај.

Пакување: 30 мл.

Со купување на PURE VITAMIN C10 обновувачки серум добивате подарок:

 • La Roche Posay Ultra Мицеларна вода, 50 мл - За чувствителна кожа. Со термална вода La Roche Posay. За нежно чистење на лицето и очите. Ја смирува кожата. Без парабен, без бои, без сапун. Некомедогена. Се нанесува со памукче и не се измива.
 • La Roche Posay Hyalu B5 Eyes Serum Серум за очи, 1.5 мл - Погоден за нега против брчки, за тенка, изморена контура на подрачјето околу очите. Ја враќа густината на кожата. Со хијалуронска киселина и витамин Б5. Тестирано на чувствителна кожа. Со термална вода La Roche Posay.
 • La Roche Posay Anthelios Age Correct Photocorrection Крем за заштита од сонце со СПФ 50, 15 мл - Видливо ги намалува брчките и темните дамки. Дава 24 часовна хидратација. Има лесна текстура. Содржи Cellox-B3 Tech. Дава дневна заштита (Mexoryl XL + витамин Б3 и Е). Со термална вода La Roche Posay. Се нанесува рамномерно на цело лице секое утро како последен чекор во рутината на нега на кожа и како подлога за шминка.
 

Содржина

 • La Roche Posay PURE VITAMIN C10

Состав: Aqua /water, Ascorbic Acid, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Alcohol Denat, Potassium Hydroxide, Polymethylsilsesquioxane, Polysilicone-11, Dimethicone, Propylene Glycol, Pentaerythrityl Tetraethyl Hexanoate, C13-14 Isoparaffin, Peg-20, Methyl Glucose Sesquistearate, Sodium Hyaluronate, Adenosine, Poloxamer 338, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium Edta, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Caprylyl Glycol, Laureth-7, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester, Xanthan Gum, Toluene Sulfonic Acid, Polyacrylamide, Tocopherol, Salicylic Acid, Parfum / Fragrance. (Code F.I.L: B224008/0).

Употреба: Нанесете наутро на лицето и вратот. Избегнувајте го пределот околу очите. Користете заедно со производ за заштита од сонце.

Предупредување: Витаминот Ц е исклучително активен, може да реагира во контакт со воздухот и да пожолти. Тоа не влијае на неговата ефикасност. По секоја употреба добро избришете го внатрешниот дел од пипетата пред да го затворите капачето. Избегнувајте контакт со ткаенини.

 • La Roche Posay Ultra Мицеларна вода

Состав: Aqua / Water, Peg-7 Caprylic/ Capric Glycerides, Poloxamer 124, Poloxamer 184, Peg-6 Caprylic/capric Glycerides, Glycerin, Polysorbate 80, Disodium Edta Bht, Myrtrimonium Bromide, Parfum / Fragrance (Code F.I.L.: B187398/1).

 • La Roche Posay Hyalu B5 Eyes Serum Серум за очи

Состав: Aqua / Water, Glycerin, Hydroxyethylpiperazine Ethane Sulfonic Acid, Niacinamide, Pentylene Glycol, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Caffeine, Ascorbyl Glucoside Hydroxyacetophenone, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate (Code F.I.L.: N70017601/1).

 • La Roche Posay Anthelios Age Correct Photocorrection Крем за заштита од сонце со СПФ 50

Состав: Aqua / Water, Glycerin, Panthenol, Propanediol, Pentylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Sodium Acetylated Hyaluronate, Adenosine, Copper Gluconate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate (Code F.I.L.: C259208/1).

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се