LA ROCHE POSAY Toleriane Dermallergo Хидратантна крема за сува кожа, 40 мл

LA ROCHE POSAY Toleriane Dermallergo Хидратантна крема за сува кожа, 40 мл
1.869,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052992C
favorite_border

Опис на производот

Хранлив и смирувачки крем кој клинички е докажано дека ја хидрира кожата и ги намалува знаците на чувствителност како што се сувост, затегнатост и чешање. Toleriane Dermallergo кремот ја зајакнува функцијата на бариерата на кожата и обезбедува хидратација до 48 часа за итно олеснување.

Toleriane Dermallergo кремот е збогатен со фракции добиени од пробиотик и невросензин. Во комбинација со термална изворска вода од La Roche-Posay, оваа формула веднаш ја хидрира и ја олеснува чувствителната кожа.

  • Хранлива, богата кремаста текстура
  • За нетолерантна кожа склона на алергии
  • За сува до многу сува кожа
  • За лице и контурите околу очите
  • 0% мириси, без алкохол* (*без етил алкохол)

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: aqua / water, isocetyl stearate, squalane, butyrospermum parkii butter / shea butter , dimethicone, glycerin, zea mays starch / corn starch, pentylene glycol, butylene glycol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, cetyl alcohol, salvia miltiorrhiza root extract, dimethiconol, sodium hydroxide, sphingomonas ferment extract, caprylyl glycol, citric acid, acetyl dipeptide-1 cetyl ester, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer.

Употреба: нанесете наутро и навечер на лицето, пределот околу очите и деколтето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се