LACALUT Микс интердентални четки

LACALUT Микс интердентални четки
200,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053890C
favorite_border

Опис на производот

Интерденталните четкички се наменети за чистење и одржување на просторот помеѓу природните заби, каде пристапот со обична четка е отежнат или невозможен.

Исто така тие се незаменлив алат при чистењето на просторот под и околу вештачките мостови и коронки, како и фиксните ортодонтски апарати.

Lacalut интердентални четкички се произведени од најквалитетни материјали, хируршка жица која е лесно свитлива, а отпорна на кршење. Ергономска рачка овозможува лесно ракување, дури и за почетници.

Достапни се во 3 различни големини:

  • големина XS, дијаметар 2,0 мм
  • големина S, дијаметар 2,4 мм
  • големина M, дијаметар 3,0 мм

Пакување: две XS + две S + една М величина

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се