LIFE CARE Еластичен завој 8 цм x 4.5 м

LIFE CARE Еластичен завој 8 цм x 4.5 м
109,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051235C
favorite_border

Опис на производот

  • Еластичен завој
  • 8 цм x 4.5 м
  • Пропустлив за воздух
  • Може да се пере
  • Повеќе начини на употреба 
  • Антиалергичен

Еластичен завој со 200% растегливост, посебно наменет при терапија каде е потребна компресија, едноставен за употреба. Повеќекратна употреба - може да се пере.
Може да се користи по терапија на фрактура, како и после третман или превенција на повреди.
Поставувајте го завојот внимателно со соодветно затегнување! 
 

Пакување: 1 завој

Содржина

Состав: 70% памук, 20% полиестер, 10% ластик, кукички.

Да се чува на ладно и суво место.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се