Очила за читање диоптер 2 со магнетно затварање на рамката

Очила за читање диоптер 2 со магнетно затварање на рамката
209,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
024654C
favorite_border

Опис на производот

Очила за читање со диоптер (со магнетно затварање на рамката)

  • Диоптерот е означен на пакувањето

Пакување: 1 пар очила

Содржина

Употреба: Очилата се користат за читање. Пред употреба консултирајте се со Вашиот очен лекар.

Предупредување: Не ги користете очилата додека возите или како заштитни очила. Очилата не се наменети за гледање на далеку. Внимание: производот содржи магнети или магнетни делчиња. Ако случајно голтнете магнетно делче веднаш побарајте помош од лекар.

Начин на одржување: со микрофибер ткаенина.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се