LIFE CARE Fairy Wings Дизајниран ханзапласт, 20 парчиња

LIFE CARE Fairy Wings Дизајниран ханзапласт, 20 парчиња
55,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051214C
favorite_border

Опис на производот

 • Дизајниран ханзапласт
 • 19 x 72 мм 
 • Нестерилен 
 • За еднократна употреба
 • Водоотпорен
 • Пропустлив за воздух
 • Заштита од вода, прашина и микроорганизми
 • Менувајте го често и чистете ја раната секојндневно

Пакување: 20 парчиња

Содржина

Состав: 100% полиетиленски филм, хипоалергенски акрилат.

Употреба:

 • Отворете го внимателно пакувањето
 • Отстранете ја лентата од фластерот со чисти раце
 • Добро прилепете на кожата
 • Производот не содржи латекс

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се