LIFE CARE Ханзапласт со алое вера, 20 парчиња

LIFE CARE Ханзапласт со алое вера, 20 парчиња
55,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051216C
favorite_border

Опис на производот

  • Ханзапласт - за прва помош со алое вера
  • 19 x 72 мм 
  • Нестерилен 
  • За еднократна употреба
  • Водоотпорен
  • Пропустлив за воздух

Пакување: 20 парчиња

Содржина

Состав: 100 % полиетиленски филм, хипоалергенски адхезивен лепак.

Употреба:

  • Отворете го внимателно пакувањето
  • Отстранете ја лентата од фластерот со чисти раце
  • Добро прилепете на кожата
  • Производот не содржи латекс

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се