LIFE CARE Ханзапласт за деца, 20 парчиња

LIFE CARE Ханзапласт за деца, 20 парчиња
55,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051215C
favorite_border

Опис на производот

  • 19 x 72 мм
  • Нестерилен
  • За еднократна употреба
  • Водоотпорен
  • Пропустлив за воздух

Заштита од вода, прашина и микроорганизми. 
Менувајте го фластерот и чистете ја раната секој ден.

Пакување: 20 парчиња 

Содржина

Состав: хипоалергенски акрилатен адхезив, 0% полиетиленски филм. Да се чува на суво и ладно место, на температура од 10-30°С, заштитено од влага и сончева светлина.

Употреба: Отворете го внимателно пакувањето. Отстранете ја лентата од фластерот со чисти раце. Добро прилепете на кожата. Производот не содржи латекс. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се