LIFE CARE Хартиен хипоалергенски фластер 5 м x 2.5 цм

LIFE CARE Хартиен хипоалергенски фластер 5 м x 2.5 цм
44,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051219C
favorite_border

Опис на производот

  • Хартиен хипоалергенски фластер со микропори
  • 5 м x 2.5 цм 
  • Нестерилен 
  • Пред употреба прочитајте ги наведените инструкции

Пакување: 1 фластер

Содржина

Состав: микропорозна хартија, хипоалергенски акрилатен адхезив. 

Инструкции за употреба

  • Одлепете ја потребната количина и скинете ја
  • Поставете без притискање на чиста и сува кожа
  • Да се чува на ладно и суво место, на температура од 10-30°С, заштитено од сончева светлина и влага
  • Производот не содржи латекс

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се