LIFE CARE Sensitive Ханзапласт, 20 парчиња

LIFE CARE Sensitive Ханзапласт, 20 парчиња
81,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051211C
favorite_border

Опис на производот

  • Ханзапласт за чувствителна кожа
  • 19 мм x 72 мм 
  • Нестерилен 
  • За еднократна употреба
  • Водоотпорен
  • Флексибилен
  • Пропустлив за воздух
  • Заштита од вода, прашина и микроорганизми
  • Менувајте го ханзапластот и чистете ја раната секојндневно

Пакување: 20 парчиња

Содржина

Состав: 100% полиетиленски филм, хипоалергенски лепак. 

Употреба
Отворете го внимателно пакувањето.
Отстранете ја лентата од фластерот со чисти раце.
Добро прилепете на кожата.
Производот не содржи латекс.

Да се чува на ладно и суво место, на температура од 10-30°С, заштитено од сончева светлина и влага.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се