MOUSTICARE Ролер за заштита од комарци и други инсекти, 50 мл

Mousticare Roller
MOUSTICARE Ролер за заштита од комарци и други инсекти, 50 мл
439,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056584C
favorite_border

Опис на производот

MoustiCare® ROLLER Anti-Mosquitoes Ролер за заштита од комарци и други инсекти.

  • Моќен репелент со активни состојки од растително потекло од Cympobogon Winterianus Oil
  • Збогатен со алое вера која придонесува за опуштање и омекнување
  • Погоден за возрасни, трудници, деца и бебиња од 6 месеци*

ЕФИКАСНОСТ: заштита и до 4 часа. Штити од убоди на инсекти (чигери, крлежи, болви, муви) и комарци (вклучително и тигрести комарци) кои можат да бидат преносители на голем број тропски заболувања како што се малараја, жолта треска, Западно Нилска треска, денга, чикунгунија и зика. 

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состав: активна биоцидна состојка: масло од Cymbopogon Winterianus (фракционирано, хидрирано, циклизирано). Концентрација: 10% (m/m). Ексципиенси: qsp 50 мл.

ТОЛЕРАНЦИЈА: Производот не содржи синтетички состојки, DEET, алкохол, инсектициди.

Упатство за употреба: Пред употреба добро протресете. Нанесете рамномерно, на чиста и сува кожа. Протријте нежно. Делува веднаш. Во случај на потење, висока влажност или при капење, повторете ја постапката. Не надминувајте 3 апликации дневно. Околу едно шише е доволно за една недела доколку аплицирате еднаш дневно.

Мерки на претпазливост: Може да предизвика алергија на кожата. Може да предизвика сериозна иритација на очите. Ако имате потреба од лекарска интервенција носете го со себе пакувањето од производот. Да се чува на места недостапни за деца. Пред употреба внимателно прочитајте ги инструкциите. Ако дојде во контакт со очи: плакнете темелно со вода неколку минути. Отстранете ги контактните леќи доколку носите, па продолжете да ги плакнете очите. Доколку иритацијата е сеуште присутна, консултирајте се со лекар. Ако дојде до иритација на кожата или црвенило: консултирајте се со лекар. Користете го биоцидниот производ внимателно. Отстранувањето на производот е во согласност со локалните процедури.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се