ESCABEL Kids Млеко за деца за заштита од сонце со СПФ 50+, 200 мл

Escabel For Kids Sun Milk SPF 50+, 200ml mleko za zastita od sonce, za soncanje za deca
ESCABEL Kids Млеко за деца за заштита од сонце со СПФ 50+, 200 мл
272,00 ден.
229,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055250C
Online only
Акција 18.06-14.07.2024
favorite_border

Опис на производот

Escabel Sun Milk For Kids Млеко за деца за заштита од сонце со висок заштитен фактор СПФ 50+

  • Водоотпорно
  • УВА+УВБ заштита
  • Со витамин Е

Ова млеко со високо ниво на УВ филтри ја штити чувствителната кожа на вашето дете од штетните сончеви зраци, изгореници и алергија од сонце. Овозможува безбедна заштита, благодарение на својата водоотпорна формула.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: вода, етилхексил метиоксицинамат, октокрилен, бензофенон-3, С12-15 алкил бензоат, бутил метиоксидибензоилметан, етилхексил салицилат, глицерил стеарат, цетеарет-12, стеаринска киселина, цетеарил алкохол, акрилати/диметикон кополимер, каприлик/каприк триглицериди, парафин ликвидум, глицерин, диметикон, цетил алкохол, феноксиетанол, полисорбат 20, токоферол ацетат, ксантан гума, парфем, екстракт од лист на алое вера, каприлил гликол.

Употреба: Се нанесува 20 -30 минути пред изложување на сонце во доволна количина. Повторете ја примената на секои 2 часа.

Мерки на претпазливост: Доколку се нанесе премногу мала количина заштитата значително се намалува. Повеќекратно се применува за да се добие соодветна заштита од сонце, особено по пливање или потење.

После првото отворање да се употреби во рок од 12 месеци. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се