MUSTELA Крема против стрии 150 мл

MUSTELA Крема против стрии 150 мл
1.548,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
000807C
favorite_border

Опис на производот

Специјално формулирана за превенција од појава на стрии во тек на бременоста.
Овозможува долготрајна хидратација, ја зголемува еластичноста на кожата и го смирува чешањето и пецкањето. Ја прави кожата мека и пријатна на допир.

Состав: масло од маракуја и авокадо и пептиди од авокадо, патентирани состојки за едниствена нега.

Начин на употреба: Се нанесува наутро и навечер, веќе од првиот месец на бременоста. Може да се користи и во тек на доењето. Се нанесува со нежна масажа на стомакот, бутините, задникот и дојките (кога се дои не се користи за дојки), а не смее да се нанесува на лузна од царски рез. Не остава масни и лепливи траги.

Пакување: 150 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се