NATUR PRODUKT PHARMA Стоп грч, 56 таблети

STOP GRC Magnezium (Mg) + Vitamin B + Vitamin E
NATUR PRODUKT PHARMA Стоп грч, 56 таблети
297,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
054206C
favorite_border

Опис на производот

Стоп грч преставува комплексен препарат на магнезиумот со нутритивно делување. Идеална комбинација на внимателно избалансирани состојки - магнезиум, калиум и витамин Б6. Содржи и витамин Е кој го дополнува делувањето.

  • Магнезиумот и калиумот придонесуваат за нормална мускулна функција
  • Магнезиумот, калиумот и витаминот Б 6 придонесуваат за нормална функција на нервниот систем
  • Магнезиумот и витаминот B6 придонесуваат за нормален енергетски метаболизам, нормална психолошка функција и придонесуваат во намалувањето на заморот и исцрпеноста.
  • Витаминот Е придонесува во заштитата на клетките од оксидативен стрес

Пакување: 56 таблети

Содржина

Состав:

Една таблета Стоп грч содржи:

Магнезиум 50 мг
Витамин Б6 1 мг
Витамин Е 5 мг

 

Начин на употреба: за возрасни; 1-2 таблети на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се