NATURA THERAPY Бронхо протект, 250 мл

Natura Therapy Broncho Protect 250 ml bronho protekt
NATURA THERAPY Бронхо протект, 250 мл
325,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055348C
favorite_border

Опис на производот

Natura Therapy Broncho Protect Natural Herbal Pulmonary Protection Бронхо протект е додаток на исхраната со растителни екстракти, со витамин Ц и витамин ДЗ.

Пакување: 250 мл

Производител: Natura Therapy ДОО, Скопје, Р.С. Македонија

Содржина

Состав: вода, глицерол, екстракт од црно семе (Nigella sativa), екстракт од цитрус (плод) (Citrus L), екстракт од плантаго (Plantago asiatica L.), витамин Ц, екстракт од реиши (Ganoderma lucidum), куркума екстракт (Curcuma longa extract, со 95% биоактивни куркуминоиди), ксантан гума, арома на шумска јагода, конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), лимонска киселина, засладувач (стевиа), екстракт од рузмарин (Salvia rosmarinus extract), витамин Д3.

Активни состојки во 15 мл за деца од 4-10 години %МДВ* во 15 мл за деца од 11-14 години %МДВ* во 30 мл за деца од 14 години и возрасни %МДВ*
Екстракт од куркума 40 мг / 40 мг / 80 мг /
Рузмарин екстракт 7 мг / 7 мг / 14 мг /
Екстракт од реиши 44 мг / 44 мг / 88 мг /
Екстракт од црно семе 114 мг / 114 мг / 228 мг /
Екстракт од цитруси 57 мг / 57 мг / 114 мг /
Екстракт од плантаго 47 мг / 47 мг / 94 мг /
Витамин Д3 5 мкг/200 ИЕ 50% 5 мкг/200 ИЕ 50% 10 мкг/400 ИЕ 100%
Витамин Ц 45 мг 100% 45 мг 90% 90 мг 112,5%

 

Нутритивна вредност за 100 мл: Енергетска вредност 99 kJ/23 kcal; вода 94,1 г; масти 0,09 г; од кои заситени масти 0,01 г; јагленохидрати, вкупно 5,2 г; од кои шеќери 3,1 г; протеини 0,45 г. Сол 0,07 г.

Употреба: препорачан дневен внес:

  • За деца од 4 до 14 години: 1 до 3 пати на ден по 5 мл
  • За деца над 14 години и возрасни: 1 до 3 пати на ден по 10

Напомена: производот не е наменет за деца под 3 годишна возраст.

Да не се надминува препорачаниот дневен внес. Во случај на бременост или доење, како и земање на терапија со лекови препорачуваме да консултирате лекар пред земање на било кој додаток на исхрана.

Овој производ не е наменет за лекување на било која болест, Изјавите кои се однесуваат на овој производ не имплицираат дека производот има медицински својства. Додатоците на исхраната не треба да се користат како замена за балансирана исхрана и здрав начин на живот. Во случај на бременост, доење, земање терапија со лекови или во случај на медицински надзор препорачуваме да консултирате лекар пред земање на било кој додаток на исхраната. Во случај на појава на несакани реакции прекинете јаја употребата и консултирате се
со лекар
Чување: Да се чува на суво и темно место, на температура до 25°С. Да се чува надвор од дофат на деца. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се