NEUTROGENA Blackhead Eliminating Пилинг-гел за лице за отстранување митесери, 150 мл

Neutrogena Blackhead Eliminating Facial Scrub, 150ml piling gel za lice za otstranuvanje miteseri
NEUTROGENA Blackhead Eliminating Пилинг-гел за лице за отстранување митесери, 150 мл
326,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047482C
favorite_border

Опис на производот

Neutrogena Blackhead Eliminating Facial Scrub - Пилинг-гел за лице за отстранување митесери. Овој пилинг-гел за лице за секојдневна употреба содржи состојки што ги отстрануваат митесерите и клинички е докажано дека делотворно ги отстранува митесерите и ја спречува нивната појава уште од првиот ден.

  • Сo салицилна киселина
  • За изедначен тен
  • Со природни пилинг-зрнца од целулоза што навлегуваат длабоко и ги чистат порите, ја отстрануваат наталожената нечистотија и маснотија и ја чистат кожата, при што појавата на митесери се сведува на минимум

Пакување: 150 мл.

Содржина

Состав: Вода, цетил алкохол, PPG-15 стеарил етер, целулоза, глицерин, полисорбат 60, стеарет-21, салицилна киселина, Chondrus Crispus, глукоза, агар, метил лактат, PVP, калиум цетил фосфат, ксантан гума, калиум хлорид, амониум полиакрилат, зрна, натриум хидроксид, ВНТ, феноксиетанол, бензоева киселина, дехидрооцетна киселина, парфем, CI 77492, С 77891, Сl 73360.
Употреба: Нанесете на влажно лице и нежно измасирајте, особено оние делови од лицето на кои обично се појавуваат митесери. Убаво исплакнете. Само за надворешна употреба. Избегнувајте ја областа околу очите. Доколку дојде во контакт со очите, убаво исплакнете со многу вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се