NIVEA Q10 Anti Wrinkle Серум за лице, против брчки, 15 мл

Nivea Q10 Anti Wrinkle Expert Targeted Wrinkle Filler Serum 15 ml serum protiv brcki
NIVEA Q10 Anti Wrinkle Серум за лице, против брчки, 15 мл
1.186,00 ден.
1.068,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054576C
Online only
Акција само online 01-30.06.2024
favorite_border

Опис на производот

Nivea Q10 Anti Wrinkle Expert Targeted Wrinkle Filler Serum - Серум за лице, против брчки.

  • Докажано делува против длабоки брчки
  • Толеранцијата на кожата е дерматолоки докажана
  • Ефект по 5 минути
  • Видливо намалување на веќе постоечките линии и брчки со создавање на навлажнувачки слој на површината на кожата и моментално чувство на помека и поцврста кожа
  • Со 5% активен комплекс со чист Q10 & Bioxifill peptides

Пакување: 15 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Dimethicone, Glycerin, Dimethicone Crosspolymer, Methylpropanediol, Alcohol Denat., Coco-caprylate/caprate, Octyldodecanol, Dicaprylyl Ether, Silica, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Tapioca Starch, Ubiquinone, Pimpinella Anisum Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Creatine, 1-methylhydantoin-2-imide, Panthenol, Pantolactone, Tocopherol, Sodium Cetearyl Sulfate, Acrylates/c10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Citric Acid, Trisodium Edta, Sodium Chloride, Sodium Sulfate, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, CI 77891, CI 77491, CI 15985, Parfum.

Употреба: Со помош на силиконскиот апликатор нанесете на брчките на челото, околу очите и околу носот и устата и рамномерно размачкајте со помош на рацете. Може да се користи и на целото лице за интензивно навлажнување и измазнување на кожата. За најдобри резултати користете го секојдневно заедно со Q10 Anti Wrinkle дневната крема, пред нанесување на шминката.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се