NOW Ашваганда 500 мг, 90 капсули

NOW Ashwagandha asvaganda
NOW Ашваганда 500 мг, 90 капсули
1.409,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048234C
favorite_border

Опис на производот

Ashwagandha (Withania somnifera) е билка која многу се користи во Ајурведа, традиционалниот хербален систем во Индија. Ashwagandha се употребува како општ тоник и „адаптоген“, помагајќи му на организмот да се прилагоди на привремен нормален стрес. Покрај тоа, прелиминарните податоци сугерираат дека Ashwagandha поддржува здрав имунолошки систем.

  • Стандардизиран екстракт
  • Ајурведска адаптогена билка
  • Елиминатор на слободните радикали
  • Поддршка на имунолошкиот систем

Пакување: 90 капсули

Дознајте повеќе за моќта на ашвагандата

Ајурведиски тоник за целиот организам!

Ashwagandha е една од најпознатите ајурведарски билки која припаѓа во категоријата на подмладување на организмот. Користена во Индија пред 1000 години како тоник за подмладување на организмот, адаптогена билка и добар афродизијак.

Ашваганда (withania somnifera) е грмушка со средна големина, која достигнува најмногу 1,70 м висина и дава мал црвен плод. Расте во топли климатски услови, а потеклото е од северно источниот дел на Индија. Оваа билка уште се нарекува зимска цреша или индиски жен шен. Буквално значи “ мирис на коњ” (ashwa – коњ, gandha – мирис) бидејќи тоа е билка која дава виталност и сила на коњ. Содржи многу активни состојки од кои главни се алкалоиди и стероидни лактони.

Поддршка при:

  • Стрес и хроничен замор
  • Регулира ниво на хормони
  • Олеснува симптоми на менопауза
  • Го јакне организмот
  • Зголемува виталност и долговечност

Содржина

Состав: една капсула содржи:

Ashwagandha екстракт  450 мг
(Withania somnifera) (корен) (мин. 2.5% вкупно витаноли) 11 мг

Други додатоци: целулоза (капсула), оризово брашно и магнезиум стеарат (од растителен извор). Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО. Кошер. 

Употреба: како додаток во исхраната земете 1 капсула 2 до 3 пати дневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се