NOW Биотин 1000 мкг, 100 капсули

NOW Биотин 1000 мкг, 100 капсули
761,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
051859C
favorite_border

Опис на производот

Биотин е витамин растворлив во вода неопходен за нормален раст и функции на организмот. Биотинот функционира како клучен регулаторен елемент во глуконеогенезата, синтезата на масни киселини и во метаболизмот на некои аминокиселини. Покрај неговата улога во производството на енергија, биотинот ја подобрува синтеза на одредени протеини. Исто така, биотинот промовира здрава функција на имунолошкиот систем и игра клучна улога во здравјето на кожата.

  • Производство на енергија
  • Поддржува метаболизам на аминокиселини
  • Промовира нормална имунолошка функција

Содржина

Состав: Количина во 1 доза: 1 капсула % на дневни вредности
Биотин 1 мг (1000 мкг) 3333%

 

Други додатоци: брашно од ориз, хипромелоза (капсула од целулоза), аскорбил палмитат и силициум диоксид. Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Препорака за употреба: земете 1 капсула дневно со храна.

Предупредување: 

Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремена или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се