NOW Hawaiian Спирулина, 400 таблети

NOW Hawaiian Spirulina
NOW Hawaiian Спирулина, 400 таблети
3.242,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
009422C
favorite_border

Опис на производот

Hawaiian Spirulina - Хавајска спирулина, додаток на исхраната.

  • Hawaiian Spirulina Се одгледува на сончевиот брег на Кона, Хаваи, во свежа хавајска вода без употреба на пестициди или хербициди
  • Патентираниот систем на сушење обезбедува максимално нутритивно ниво на витамини, минерали, антиоксиданси и фитонутритиенти
  • Повеќе од 35 години се произведува под најстроги процедури за контрола на квалитет, чиста високо-квалитетна спирулина, од извор на кој може да му се верува

Пакување: 400 таблети.

Производител: Nutrex Hawaii, САД.

 

Содржина

Состав: 

Количина во 1 доза - 6 таблети

    % на дневни вредности
Калории 10  
Вклупно јагленохидрати < 1 г < 1%
Протеини 2 г 4%
Железо 3 мг 20%
Натриум 60 мг 3%
Спирулина (Arthospira platensis) 3 г  

Други состојки: силика, цикорија инулин, растителен магнезиум стеарат.

Не содржи: глутен, лактоза, соја, пченка, пченица, квасец.

100% Веган. Кошер. Халал. Без ГМО

Употреба: 6 таблети дневно со или помеѓу оброци. По отварањето, пакувањето да се чува во фрижидер. 

Мерки на претпазливост: Да се чува подалеку од дофат на деца. Не е наменета за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се