NOW Коензим Q-10 30 мг, 60 капсули

NOW Коензим Q-10 30 мг, 60 капсули
987,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
006974C
favorite_border

Опис на производот

Овој препарат е соединение кое има централна улога во производство на клеточната енергија. 
Коензим Q-10 има во целото тело, но е особено концентриран во срцето, црниот дроб и бубрезите, откриено е дека производството се намалува со возраста.

Пакување: 60 капсули

Содржина

Состав: 

  1 капсула
Коензим Q-10 30 мг

Други додатоци: прав од бел ориз и целулоза (капсула).

Не е произведено со пченица, глутен, соја, пченка, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки.

Дозирање: земете 1 капсула, 1-3 пати дневно, со храна.

  • Вегетеријански / Веган производ
  • Без ГМО

Предупредување: Само за возрасни.

Консултирајте доктор доколку сте бремена или доите, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се