NOW Витамин Д3 10.000 ИЕ, 120 меки капсули

NOW Витамин Д3 10.000 ИЕ, 120 меки капсули
1.367,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
050280C
favorite_border

Опис на производот

Многу луѓе избегнуваат изложување на сонце, затоа суплементацијата на витамин Д станува се понеопходна за организмот да ја добива соодветната количина.

Пакување: 120 капсули

Содржина

Состав:

     1 капсула %ПДВ
Витамин Д-3                250 мкг (1000 ИЕ) 1250%

Други додатоци: ладно цедено маслиново масло и мека капсула (говедски желатин, глицерин, вода).  

Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки.  

Дозирање: земете 1 капсула дневно, со храна.

Други додатоциладно цедено маслиново масло и мека капсула (говедски желатин, глицерин, вода).

Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки.

  • Без ГМО
  • Кошер 
  • Содржи желатин

Предупредување: само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремена или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба.

Да се чува подалеку од дофат на деца.    

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се