OMRON М3 Comfort Апарат за мерење крвен притисок, за надлактица

OMRON М3 Comfort Апарат за мерење крвен притисок, за надлактица
4.482,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
017200C
favorite_border

Опис на производот

Апарат за мерење крвен притисок М3 Comfort  (на надлактица)

  • Меморија за 60 x 2 резултати од мерењето
  • Избор на режим “Гостин” без меморирање
  • Intelli Wrap Cuff манжетна – 360’ точност, за сите обеми на надлактица со 30% зголемен контакт
  • Индикатор за неправилен пулс
  • Индикатор за движење при мерење
  • LED индикатор за правилно поставена манжетна
  • Просечна вредност од 3 мерења во рок од 10 минути
  • Бар индикатор на ниво на крвен притисок во однос на референтните вредности
  • LED индикатор за хипертензија
  • Гранација 5 години
 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се