PHARMAMED Herbifit Бел слез сируп, 200 мл

pharmamed herbifit althaeae bel slez
PHARMAMED Herbifit Бел слез сируп, 200 мл
292,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049776C
favorite_border

Опис на производот

Слузта која ја содржи овој сируп ја обложува слузницата на грлото и на ждрелото и на тој начин ја намалува дразбата на кашлица.

Хербифит сурупот од бел слез е диететски производ, додаток на исхраната со намена за смирување на кашлица.

Пакување: 200 мл

 

Содржина

Состав:100 гр Хербифит сируп од бел слез содржи 35.5 г слуз од корен од бел слез (Altahaeae radicus mucilage) (Althaea radix, Althaea officinalis l, Malvaceae: aqua purificata: ethanolum)(2.5 : 40 : 2).

Помошни супстанции: сахароза, метилпарахидроксибензоат, пропилпарахидроксибензоат, етанол 96 и прочистена вода.

Употреба

  • Мали деца и школски деца: три пати дневно по една лажичка (5 мл), а доенчиња по пола лажичка (2.5 мл) три пати дневно
  • Возрасни: три пати дневно по една супена лажица (15 мл)

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се