PHARMAMED Herbifit Темјан сируп, 200 мл

pharmamed herbifit thymi sirup od temjan
PHARMAMED Herbifit Темјан сируп, 200 мл
292,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049777C
favorite_border

Опис на производот

Хербифит сирупот од темјан ги ублажува грчевите на мазната мускулатура на дишните патишта и го олеснува искашлувањето на бронхијалниот секрет, па затоа се препорачува како помош при кашлица пратена со обилна секреција.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: 100 г од сирупот од темјан содржи 13 г тинктура од темјан (Thymi tinctura 1:5, Thymi folium, Thymus vulgaris L.Lamiaceae, ethanolum, glycerolum, aqua purificata) течен екстракт од јаглика (Primulae extractum fluidum)(Primulae radix, Primula officinalis L.Primulaceae, Aqua purificata, ethanolum) (1:1, 8:2,2).

Помошни супстанции: натриев бензоат, сахароза, водено алкохолен раствор на етерично масло од анис и амониум хлорид и прочистена вода.

Употреба:

  • Доенчиња: три пати на ден по пола кафена лажичка (2.5 мл) 
  • Мали и школски деца: три пати на ден по една кафена лажичка (5 мл)
  • Возрасни: три пати на ден по една супена лажичка (15 мл)

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се