PHARMAS Диарино ОРС Буларди 5 кесички x 6.25 г

PHARMAS Диарино ОРС Буларди 5 кесички x 6.25 г
332,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050913C
favorite_border

Опис на производот

Diarino ORS Boulardii е наменет за диететско регулирање на состојби со слаба до умерена акутна дијареа и поврќање.

Секоја кесичка се состои од два различни дела, меѓусебно споени. Содржи орална рехидрациска сол, која го надополнува губитокот на електролити и вода.

Пакување: 5 кесички x 6.25 г

Содржина

Состав: орална рехидрациска сол.

Останати состојки: гликоза, натриум цитрат, натриум хлорид, лиофилизирана култура на квасец Saccharomyces cerevisiae var boulardii I-3799, калиум хлорид, лимонска киселина, арома на портокал, арома на лимон, засладувач: сукралоза.

Дозирање: содржината од двата дела на една кесичка (означени како Diarino Boulardii и Diarino ORS) се истура во 250 мл провриена и оладена вода на собна температура, добро да се промеша додека не се раствори, и да се пие во мали голтки во тек на 6 часа ако се чува во ладилник, или во тек на 3 часа ако се чува на собна температура.

Возрасни и деца постари од 1 година: 1 кесичка дневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се