PUFIES Fashion&Nature Гаќички за бебиња бр. 6 (15+ кг ) 1+1, 2х36 парчиња

Pufies 6, 15+, 36 pcs, baby pants 1+1 gakicki za bebinja
PUFIES Fashion&Nature Гаќички за бебиња бр. 6 (15+ кг ) 1+1, 2х36 парчиња
888,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055843C
favorite_border

Опис на производот

PUFIES Fashion&Nature Гаќички за бебиња за еднократна употреба, за деца со 15+ кг тежина.

  • Секое пакување вклучува гаќички со 2 различни дизајни инспирирани од природата
  • Двојна бариера за заштита од протекување
  • Без хлор и без парфеми и лосиони за да се минимизира ризикот од црвенило и иритација
  • Меки материјали за нежната бебешка кожа
  • Каналчиња за сувост до 12 часа заштита
  • Дерматолошки тестирано

Пакување: 2х36 гаќички.

Содржина

Состав: САП (супер впивлив), мека материја, полиолефин, полиестер, еластични нишки, лепила.

Мерки на претпазливост: Да се чува на суво и ладно место. За да избегнете ризик од задушување или гушење, чувајте ги подалеку од дофат на деца и бебиња.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се