REVALID TRIPLE ACTIVE Шампон, 150 мл

REVALID Triple Active Shampoo DS sampon
REVALID TRIPLE ACTIVE Шампон, 150 мл
1.106,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055740C
favorite_border

Опис на производот

Revalid® Triple Active DS шампонот е исклучително мека и единствена формула која што обезбедува нега на микробиомот на скалпот, склон кон себороичен дерматит и тешки случаи на првут.

*Клиничката студија потврдува: подобрување на состојбата на кожата до 100% и намалување на лушпите до 99% после 4 недели секојдневна употреба.

Пакување: 150 мл.

Содржина

Начин на употреба: ставете од шампонот на дланката и со вода направете малку пена. Нанесете на влажна коса и темелно измасирајте го скалпот. Оставете го да делува околу 2-3 минути. Исплакнете обилно со вода. Повторете доколку е потребно.

Само за надворешна употреба.

Внимание: Да се избегнува контакт со очите. Во случај на контакт со очите, исплакнете обилно со вода. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

Revalid® Triple Active Shampoo DS 150 ml

Shampoja Revalid® Triple Active DS është një formulë jashtëzakonisht e butë dhe e veçantë, që siguron përkujdesjen e mikrobiomit të skalpit dhe ndihmon kundër dermatiti seborrheik dhe formave të rënda të zbokthit.

*Studimi klinik vërteton: përmirësim të gjendjes së lëkurës deri në 100% dhe mënjanim të zbokthit deri në 99% pas 4 javësh përdorim i përditshëm. 

Mënyra e përdorimit:  hidhni pak shampo në dorë dhe me pak ujë bëni shkumë. Aplikoni mbi flokun e lagur dhe bëni masazh të mirë skalpit të kokës. Lëreni të veprojë 2-3 minuta. Shpëlani me shumë ujë. Në rast nevoje përsërisni procedurën. Vetëm për përdorim të jashtëm.
Kujdes: Anashkaloni kontaktin me sytë. Në rast kontakti me sytë, shpëlani me shumë ujë.