REXONA Men Extra Strong Invisible Антиперспирант дезодоранс за мажи, 150 мл

Rexona Men Maximum Protection Extra Strong Invisible antiperspirant 150 ml antiperspirant dezodorans za mazi
REXONA Men Extra Strong Invisible Антиперспирант дезодоранс за мажи, 150 мл
169,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054932C
favorite_border

Опис на производот

REXONA Men Maximum Protection Extra Strong Invisible Антиперспирант дезодоранс.

  • За мажи

Пакување: 150 мл.

 

Содржина

Состав: Butane, Isobutane, Propane, Cyclopentasiloxane, Ppg-14 Butyl Ether, Aluminum Sesquichlorohydrate, Parfum, C12-15 Alkyl Benzoate, Disteardimonium Hectorite, Calcium Chloride, Octyldodecanol, BHT, Helianthus Annus Seed Oil, Propylene Carbonate, Dimethiconol, Sodium Starch Octenylsuccinate, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Coumarin, Hexyl Cinnamal, Isoeugenol, Limonene, Linalool.

Употреба: Протресете добро и прснете под пазувите на оддалеченост од 20 цм. Се нанесува исклучиво под пазуви. Избегнувајте директно вдишување. Да се користи во добро проветрени простории. Да се користи исклучиво според упатствата. Не прскајте во очи, лице, ниту на иритирана или оштетена кожа. Престанете со употреба доколку се појави исип или иритација на кожата.

Мерки на претпазливост: Не ја фрлајте и оштетувајте боцата ниту по празнењето. Боцата е под притисок. Може да експлодира ако се изложи на топлина. Не ја изложувајте директно на сончева светлина или температура повисока од 50°С. Не прскајте на отворен пламен или други извори на оган. Лесно запаливо. Да се чува вон дофат на деца.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се