SENSILIS Foot Care Салекс фластер за жуљеви и волчји очи, 3 фластери

SENSILIS Foot Care Салекс фластер за жуљеви и волчји очи, 3 фластери
130,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
003957C
favorite_border

Опис на производот

Салекс фластер за отстранување на жуљеви и волчји очи.

Пакување: 3 фластери

Содржина

Состав: салицилна киселина, бел восок, ланолин.

Начин на употреба: површината каде што се наоѓа жуљот или волчјото око треба да се измие и добро да се исуши. Потоа фластерот се лепи внимателно така да пастата допира директно на местото, и нема контакт со здрава кожа. Фластерот се остава да стои 2-3 дена. Доколку е потребно по третиот ден постапката се повторува. Не треба да се употребува во континуитет подолго од 14 дена.

Само за надворешна употреба.

Предупредување: Салекс фластерот не смее да се употребува на иритирана, воспалена или инфицирана кожа, како и кај лица со дијабет.

Се препорачува бремени жени, доилки и деца до 12 години, пред употреба да се консултираат со лекар.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се