SENSODYNE Sensitivity & Gum Паста за заби, 75 мл

Sensodyne Sensitivity & Gum Toothpaste pasta za zabi
SENSODYNE Sensitivity & Gum Паста за заби, 75 мл
364,00 ден.
255,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055432C
favorite_border

Опис на производот

Sensodyne Sensitivity & Gum Паста за чувствителни заби. Многу луѓе со чувствителни заби имаат и проблеми со непцата. Може да се појави чувствителност на забите кога незаштитен дентин доаѓа во контакт со ладно, топло, слатко и кисело. Проблеми со непцата предизвикуваат наслаги на плак и бактерии.

  • Sensodyne Sensitivity & Gum e клинички докажано дека ја ублажува чувствителноста на забите и го подобрува здравјето на непцата
  • Паста за заби со флуор

Пакување: 75 мл

Содржина

Употреба: Четкајте ги забите двапати, но не повеќе од три пати на ден, намалете го голтањето на пастата за заби на минимум и исплукајте ја. Чувствителни заби и/или проблемите со непцата може да укажуваат на проблем кој бара итна нега. Ако симптомите продолжат или се влошат, консултирајте се со стоматолог.

Да се чува подалеку од дофат на деца. Не е за деца под 12 години, освен ако не е препорачано од стоматолог или лекар. Во случајот на иритација, прекинете ја употребата. Ако се појави оток на устата или лицето, контактирајте го вашиот стоматолог или лекар веднаш. Краевите на оваа картонска кутија се залепени. Не користете ако кутијата е отворена. Затворете ја пастата по употреба за да го задржите производот свеж. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се