SINOMARIN Природен назален деконгестив со алги, 100 мл +50 мл гратис

Sinomarn Plus Algae Allergy relief 100ml+50 ml nazalen sprej protiv alergija
SINOMARIN Природен назален деконгестив со алги, 100 мл +50 мл гратис
592,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055180C
favorite_border

Опис на производот

Sinomarin® Plus Algae Allergy Relief co Algomer™ complex e медицинско средство, 100% природен спреј кој овозможува ослободување од назалните симптоми поврзани со сезонски или хронични алергии.

 • За возрасни и деца над 12 години.

Претставува единствена патентирана формулација комбинирајќи ја природната деконгестивна акција (осмотски ефект*) на хипертоничната морска вода (2,3% NaCl) со добро документирани својства и придобивки на назалната мукоза од екстрактите од морските алги** присутни во Algomer" complex, во прилог на Dexpanthenol.

Sinomarin® Allergy Relief, ги чисти назалните празнини помагајќи да се елиминираат алергените (механичка акција) кои можат да ги влошат симптомите на алергиски ринитис.

 • Algomer™™ complex претставува уникатна комбинација од 100% природни состојки екстрахирани од Undaria pinnatifida и Spirulina platensis алгите. Формулиран специјално за назална употреба Algomer™ complex е составен од мешавина од природни компоненти од алги имено, phycocyanin и серии од polysaccharide комплекси вклучувајки и fucoidans. Овие форми на компоненти претставуваат заштитен слој, кој ги енкапсулира, заробува и превенира контакт и/или влез на штетните надворешни агенси (пр. алергени, загадувачи, вируси, бактерии и др.) во носната празнина, помагајќи во намалување на симптомите на алергиски ринитис и зајакнување на природната функција. Undaria pinnatifida и Spirulina platensis алгите се собрани од најчистите води на Patagonia во Аргентина и Brittany Франција, соодветно и се органски сертифицирани.
 • Dexpanthenol –познат и како провитамин Б5-е 100% природна состојка добро познат по своите благотворни и хидратантни својства. Го ослободува чешањето, локалната иритација и ја навлажнува назалната мукоза.

Sinomarin® Allergy Relief може да се употребува сам, како природна алтернатива на анти-алергиските третмани (локални кортикостероиди, антихистаминици) или во комбинација со нив за да да ја зголеми нивната ефикасост.

Својства:

 • Ослободување на симптомите на алергиски ринитис вклучувајќи назална конгестија, синусен притисок, течење на носот и кивање
 • Oслободување на локалната иритација и смирување на назалната мукоза
 • Чистење на носните празнини, елиминирајќи ги акумулираните алергени
 • Ја навлажнува назалната мукоза ослободувајќи го назалното сушење
 • Помага во природното опоравување на назалната мукоза
 • Не предизвикува поспаност

Sinomarin® Allergy Relief се препорачува за:

 • Природно ослободување на назалните симптоми поврзани со сезонски (пр. поленска треска) или хронични алергии поврзани со блокиран нос, синусен притисок, течење на носот, кивање, чешање на носот, локална иритација
 • Да ги елиминира заробените алергени во мукусот (механичка акција) кои би можеле да ги влошат симптомите на алергиски ринитис
 • Во случаи каде пропишаните анти-алергиски агенти се контраиндицирани
 • Да помогни во зголемување на ефикасноста на пропишаните анти-алергиски лекови

Пакување: 100 мл + 50 мл гратис

Содржина

Состав: Морска вода (еквивалентна на 2.3% NaCl), пурифирана вода, Algomer™ complex (Undaria pinnatifida & Spirulina platensis), dexpanthenol.

Sinomarin® Allergy Relief не содржи антихистаминици & стероиди, презервативи и хемиски адитиви.

100% природен.

Препорачлива доза:
За возрасни и деца над 12 години.
Да се употребува како што е опишано подолу, или онака како што ви препорачал вашиот лекар. Може да се употребува без прекин до 30 дена. 1 до 2 прскања во секоја ноздра, 2 до 3 пати дневно.

За употреба кај деца помеѓу 6 и 12 години консултирајте се со Вашиот лекар.

Мерки на претпазливост: Само за назална употреба. Да не се употребува истиот назален апликатор кај повеќе од една особа. Да не се употребува по истекот на рокот за употреба. Да се чува вон дофат на деца. Да не се употребува во случаи на сензитивност или алергија на која било од состојките.

Совет: Блага и привремена иритација би можеле да почуствувате на почетокот од употребата.

Услови за чување: Да се чува на температура под 25°С. Боца под притисок. Да се заштити од светлина и извори на топлина. Да не се изложува на температура над 50°C. Не ја притискајте боцатата дури и кога е празна.

Други информации: Инертен гас (азот), кој не е во контакт со растворот. Растворот се наоѓа во одделен контејнер.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се