Снип, 10 таблети

Snip for cold
Снип, 10 таблети
146,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
016994C
favorite_border

Опис на производот

Снип таблетите се наменети за респираторни алергии или градна кашлица пропратена со температура.

Пакување: 10 таблети

Содржина

Состав: 1 таблета содржи 325 мг ацетаминофен / парацетамол, 15 мг псеудоефедрин хидрохлорид и 1 мг хлорфенамин малеат.

Парацетамолот припаѓа на групата лекови со аналгетска (против болка) и антипиретска (намалување на температурата) активност.

Псеудоефедринот е деконгестив кој помага полесно да дишете.

Хлорфенаминот е антихистаминик кој се употребува за олеснување на респираторните алергии.

Помошни супстанции: микрокристална целулоза, кроскармелоза содиум, целулоза во прашок и магнезиум стеарат.

Дозирање

  • Возрасни: препорачана доза е 1 до 2 таблети секои 4 до 6 часа, по потреба може да се земат најмногу 12 таблети на ден
  • Адолесценти (над 12 години): препорачана доза е 1 до 2 таблети секои 6 часа, по потреба може да се земат најмногу 8 таблети на ден
  • Деца (од 6 до 11 години): препорачана доза е 1 таблета секои 4 до 6 часа, по потреба може да се земат најмногу 6 таблети на ден
  • За деца помеѓу 6 и 8 години максимална препорачана доза е 5 таблети на ден
  • Деца (под 6 години): не се препорачува

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се