TEHNOMEDIKA CGMS Сензор со уред за апликација CT-202

TEHNOMEDIKA CGMS senzor so aplikator
TEHNOMEDIKA CGMS Сензор со уред за апликација CT-202
2.715,00 ден.
2.315,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054024C
Online only
Акција 01-31.07.2024
favorite_border

Опис на производот

CGMS е систем за континуирано мерење и мониторинг на нивото на шеќер во крвта и е најнапредната метода за контрола и управување со дијабетесот во светот!

Истиот се состои од три компоненти - сензор со уред за апликација, предавател и приемник каде улогата на приемник може да ја врши секој смарт телефон.

Системот за континуирано следење на гликозата (CGMS) Ви овозможува:

  • Информација за нивото на гликоза во крвта во секое време од денот
  • Можност да ги извршувате Вашите секојдневни работни обврски како и да бидете физички активни, притоа во секој момент да имате информација за состојбата со нивото на гликоза;
  • Бидете информирани за тоа како и дали одредена храна или лекарства делуваат на Вашето ниво на шеќер во крвта;
  • Обезбедете мирен сон  – системот веднаш ќе пријави и алармира доколку настанало отстапување на нивото на гликоза со цел брзо превземање на соодветни мерки;
  • Минимизирање на ризикот од компликации поврзани со дијабетес: проблеми со очите, крвните садови и нервниот систем;
  • Минимизирање на ризиците при бременост и можните компликации по плодот;

Сензор со уред за апликација - процесот на аплицирање на сензорот е брз и безболен.

Сензорот е безбедно прикачен на телото со посебен механизам.

По аплицирањето, под кожата останува само флексибилно контактно влакно долго 5 мм. Сензорот е водоотпорен и со истиот можете да се туширате па дури и да пливате. Еден сензор се користи точно 10 дена. Потоа истиот се отстранува и се заменува со нов.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се