TEKMAR Вегански протеински бар со цело зрно какао, 40 г

Tekmar Vegan Protein Cocoa Nibs proteinski bar so kakao zrna
TEKMAR Вегански протеински бар со цело зрно какао, 40 г
85,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056592C
favorite_border

Опис на производот

Tekmar Vegan Protein Cocoa Nibs Вегански протеински бар со цело зрно какао.

  • 100% растителен протеин со витамини, калциум и Л-карнитин
  • Погодно за вегани
  • Без палмино масло, со 22 г протеин, 20 г влакна
  • Протеински бар збогатен со растителни протеини, цело зрно од какао, прелиен со темно какао

Нето-тежина: 40 г. 

 

Содржина

Состојки: мешавина од растителни протеини 20% (изолат од протеин од соја, протеин од ориз, изолат од протеин од грашок), згуснувач: полидекстроза (влакна), прелив од темно какао 18% (шеќер, целосно хидрогенизирани растителни масти (кокосово и сончогледово масло), какао 16%, емулгатор: сончогледов лецитин, арома), печени зрна од какао 5%, екстрадуирани житни култури (пченичен гриз, интегрален пченично брашно, оризово брашно, шеќер, сол), овлажнувач: глицерол, темно чоколадо (какао, шеќер, какао путер, емулгатор: сончогледов лецитин, арома) , снегулки од соја,  масло од репка, кокосова маст, какао, минерали: калциум карбонат, инулин (влакна), емулгатор: сончогледов лецитин, сол, Л-картинин, Л-тартарат, мешавина од витамини (витамин Ц, ниацин, витамин Е, пантотенска киселина, витамин Б6, рибофлавин, тиамин, фолна киселина, биотин, витамин Б12).

Може да содржи кикирики, повеќе видови јатки, млеко, јајца и сусам.

Нутритивни вредности на 100 г производ: калциум 370 мг (46%),  витамин Ц 45 мг (56%), ниацин 13.5 мг (84%), витамин Е 7.5 мг (63%), пантотенска киселина 4.5 мг (75%), витамин Б6 1.5 мг (107%), рибофлавин 1.2 мг (86%), тиамин 1 мг (91%), фолна киселина 150 мкг (75%), биотин 110 мкг (220%) , витамин Б12 0.75 мкг (30%).      
*ПДВ - просечно дневно внесување, за возрасен човек.     

Да се чува на суво место, на температура до 25ºС.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

Tekmar Vegan Protein Cocoa Nibs Bar proteine vegane me kokrra të plota të kakaos.

  • 100% proteina bimore me vitamina, kalcium dhe L-carnitine
  • I përshtatshëm për veganët
  • Pa vaj palme, me 22g proteina, 20g fibra
  • Bar proteinash i pasur me proteina bimore, kokrra të plota të kakaos, njomur sipër me kakao të errët

Vlerat ushqyese në 100 g produkt: kalcium 370 mg (46%), vitaminë C 45 mg (56%), niacinë 13.5 mg (84%), vitaminë E 7.5 mg (63%), acid pantotenik 4.5 mg (75%) ), vitaminë B6 1,5 mg (107%), riboflavinë 1,2 mg (86%), tiaminë 1 mg (91%), acid folik 150 μg (75%), biotinë 110 μg (220%), vitaminë B12 0,75 μg (30 %).
*MMD - marrja mesatare ditore, për të rritur.

Përbërësit: përzierje proteinash vegjetale 20% (izolat i proteinës së sojës, proteinë e orizit, izolat i proteinës së bizeleve), trashës: polidekstrozë (fibra), njomur sipër me kakao të errët 18% (sheqer, yndyrna bimore plotësisht të hidrogjenizuara (vaj kokosi dhe luledielli), kakao 16%, emulsifikues: lecitinë luledielli, aromatizues), kokrra të pjekura të kakaos 5%, drithëra të ekstruduara (grizë gruri, miell gruri integral, miell orizi, sheqer, kripë), lagështues: glicerol, çokollatë e zezë (kakao, sheqer, gjalpë kakao, emulsifikues: lecitinë luledielli, aromatizues), fjollëza soje, vaj rapese, yndyrë kokosi, kakao, minerale: karbonat kalciumi, inulinë (fibra), emulsifikues: lecitinë luledielli, kripë, L-kartininë, L-tartart, përzierje vitaminash (vitaminë C, niacinë, vitaminë E, acid pantotenik, vitaminë B6, riboflavinë, tiaminë, acid folik, biotinë, vitaminë B12). Mund të përmbajë kikirikë, lloje të ndryshme të arrave, qumësht, vezë dhe susam.

Të ruhet në vend të thatë, në temperaturë deri në 25ºС. 
Pesha neto: 40 g.